Import plateb z přijatých faktur do internetového bankovnictví

Tato funkce není dostupná ve variantě Standard.

Do internetového bankovnictví lze importovat platby papírových  i elektronických faktur.

1) Zpracování faktur

Elektronické faktury

Postup je stejný jako při importu elektronických faktur do účetnictví. Pokud máte nastavené parametry programu, máte zaškrtnutou volbu Chci z faktur vytvořit platby pro import do internetového bankovnictví, a máte PDF nebo ISDOC faktury uložené ve vybraném adresáři, můžete spustit zpracování faktur tlačítkem Zpracuj faktury. Program bude postupně procházet všechny faktury ve vybraném adresáři a v každé faktuře se pokusí najít platební údaje.

U PDF faktur musí tyto faktury obsahovat QR kód typu QR-platba nebo QR-platba+faktura.

Po dokončení si můžete zobrazit výsledky tlačítkem Ukaž výsledky zpracování. Jsou zde přehledně zobrazeny výsledky u jednotlivých faktur, včetně případné chyby. Výsledky si můžete vytisknout, poslat je e-mailem nebo je uložit do Excelu.

Papírové faktury

Postup je stejný jako při importu papírových faktur do účetnictví. Pokud máte nastavené parametry programu, máte zaškrtnutou volbu Chci z faktur vytvořit platby pro import do internetového bankovnictví, kliknete na Načti QR kódy z vybrané čtečky.

Otevře se nové okno, ve kterém se budou načítat a zobrazovat QR kódy z vybrané čtečky. Do tohoto okna načtete vybranou čtečkou QR kódy z papírových faktur. Tyto kódy musí být typu QR-platba nebo QR-platba+faktura.

Po ukončení skenování faktur kliknete na Použít načtené kódy. Tím se naskenované kódy přenesou do aplikace QRCodeScanner a můžete je zpracovat pomocí tlačítka Zpracuj načtené QR kódy. Program bude postupně procházet všechny naskenované kódy a v každém se pokusí najít platební údaje.

Po dokončení si můžete zobrazit výsledky tlačítkem Ukaž výsledky zpracování. Jsou zde přehledně zobrazeny výsledky u jednotlivých faktur, včetně případné chyby. Výsledky si můžete vytisknout, poslat je e-mailem nebo je uložit do Excelu.

2) Import plateb do internetového bankovnictví

Po prohledání všech faktur a všech kódů vytvoří program soubory se seznamem plateb. Tyto soubory obsahují platební informace načtené z faktur, a jsou v ABO formátu. Můžete je naimportovat do svého internetového bankovnictví a výrazně tak urychlit zadávání platebních příkazů do banky.

Přesný způsob importu těchto ABO souborů do internetového bankovnictví záleží na vaší bance (přes webové rozhraní, přes speciální bankovní aplikaci atd.).

Program vám oznámí, kam přesně tyto soubory po vytvoření uložil. Stardardně se tyto soubory ukládají do adresáře Dokumenty aktuálně přihlášeného uživatele, a zde do podadresáře QRCodeScanner_banka. Plná cesta je tedy např: c:\Users\jblaha\Dokumenty\QRCodeScanner_banka\

ABO souborů může být jeden nebo několik, podle počtu nalezených plateb.